
Vastgoed te koop aan de Golden Mile in Marbella
Het meest prestigieuze adres van Marbella, tussen het stadscentrum en Puerto Banús, waar in 1954 met de Marbella Club alles begon. Een villa of appartement kopen aan de Golden Mile betekent strand, iconische hotels en alles binnen vijf minuten.
Kort antwoord: de Golden Mile is het duurste stadsdeel van Marbella. In september 2026 vroegen verkopers er gemiddeld € 8.331 per m², 2,1% meer dan een jaar eerder (idealista, district Nagüeles-Milla de Oro). Je woont tussen het centrum en Puerto Banús met het strand op wandelafstand; voor € 500.000 koop je rekenkundig ongeveer 60 m² en villa's kosten miljoenen.
Bron: idealista, gemiddelde vraagprijs per m² voor het district Nagüeles-Milla de Oro, september 2026. Rijtijd zonder file.
Snel verfijnen
Je ziet hier bestaande woningen en nieuwbouw vanaf € 400.000. Liever ruimer zoeken? Bekijk ook de buurwijken.
Nieuwbouw
3 nieuwbouwprojecten in en rond The Golden Mile
Vanaf € 4.850.000
We kennen elk project van dichtbij en zeggen je eerlijk welke de moeite waard zijn.
Voor wie?
Is The Golden Mile iets voor jou?
Ideaal als je
- het beste adres van Marbella wilt, met strand en topadressen op loopafstand
- zowel het oude centrum als Puerto Banús op een paar minuten wilt
- waardevast wilt investeren op een plek waar aanbod schaars blijft
- kinderen hebt: Swans International School ligt vlakbij
Minder geschikt als je
- veel ruimte wilt voor een beperkt budget (kijk dan naar San Pedro de Alcántara)
- golf voor de deur belangrijker vindt dan strand (dan past Nueva Andalucía beter)
- geen verkeersgeluid wilt: wie dicht bij de kustweg woont, hoort die
Wonen aan de Golden Mile
De naam verwees oorspronkelijk naar de ongeveer één mijl lange strook tussen het Marbella Club Hotel en Puente Romano. Vandaag gebruikt de vastgoedwereld hem voor zo'n vijf kilometer kust tussen het centrum van Marbella en Puerto Banús. Het verhaal begon in 1954, toen prins Alfonso von Hohenlohe de Marbella Club opende en daarmee de jetset naar Marbella haalde. Puente Romano volgde in 1979.
Aan zeezijde liggen grote villa's in eerste lijn en luxueuze appartementencomplexen met tuinen tot aan het strand. Aan de bergkant van de kustweg vind je villa's en residenties met zeezicht, tot aan Nagüeles en Sierra Blanca. Ook de Koning Abdulaziz-moskee uit 1981 en het paleis van wijlen koning Fahd liggen hier.
Strand, hotels en dagelijks leven
Langs de hele Golden Mile loopt een strandpromenade. Playa de Nagüeles, ongeveer anderhalve kilometer lang, ligt voor Puente Romano en de Marbella Club en heeft enkele bekende strandclubs. Het oude centrum van Marbella en Puerto Banús liggen elk op ongeveer vijf minuten rijden. Swans International School, met IB-onderwijs tot 18 jaar, is dichtbij.
Wie hier woont, leeft het hele jaar door in een omgeving van topgastronomie, wellness en beachclubs, maar ook van gewone supermarkten en apotheken. Het publiek is zeer internationaal en discreet.
Een van de mooiste dingen aan wonen aan de Golden Mile is de promenade zelf. Vanaf Playa de Nagüeles wandel je oostwaarts langs Playa de la Fontanilla tot in het centrum van Marbella, met onderweg terrassen en strandtentjes. Veel bewoners doen hier elke ochtend hun loopje of fietsronde, nog voor de eerste strandgasten aankomen.
Prijzen en waar je op let
Met gemiddeld € 8.331 per m² (idealista, september 2026, district Nagüeles-Milla de Oro) is dit het duurste stadsdeel van Marbella. Voor € 500.000 koop je hier rekenkundig ongeveer 60 m²; villa's beginnen in de miljoenen. De stijging was het afgelopen jaar met 2,1% gematigder dan elders: dit is een volwassen markt waar waardebehoud belangrijker is dan snelle groei.
De kustweg loopt dwars door de Golden Mile. Woningen er vlak naast hebben verkeersgeluid, terwijl een paar honderd meter verder alleen de zee te horen is. Let daarnaast op de werkelijke afstand tot het strand, oriëntatie en uitzicht, en bij oudere complexen op de gemeenschapskosten. Topwoningen worden vaak discreet verkocht, buiten de portalen om.
In de buurt
Bekijk ook de buurwijken
Twijfel je nog over de precieze plek? Dit zijn de wijken in de buurt, met het aantal woningen vanaf € 400.000 dat er nu te koop staat.
Veelgestelde vragen over The Golden Mile
Wat kost een woning aan de Golden Mile?
Volgens idealista gemiddeld € 8.331 per m² in september 2026 (district Nagüeles-Milla de Oro), 2,1% meer dan een jaar eerder. Villa's in eerste lijn liggen daar ver boven.
Waar begint en eindigt de Golden Mile?
Het is geen officiële grens. Oorspronkelijk ging het om de strook tussen de Marbella Club en Puente Romano; vandaag bedoelt men meestal de kust van zo'n vijf kilometer tussen het centrum van Marbella en Puerto Banús.
Is de Golden Mile geschikt voor gezinnen?
Ja, zeker in de residenties en villa's aan de bergkant. Swans International School ligt dichtbij, het strand is te voet bereikbaar en het centrum van Marbella is vijf minuten rijden.
Is een woning aan de Golden Mile een goede investering?
Het is een volwassen markt met schaars aanbod, waar waardebehoud centraal staat. De jaarlijkse stijging is gematigd. Voor verhuur geldt: vakantieverhuur vraagt een toeristische licentie. Wij geven geen beleggingsadvies, maar wel eerlijke marktinformatie.

Volgende stap
Vertel ons wat je zoekt
We nemen binnen 24 uur persoonlijk contact met je op. Vrijblijvend, discreet en in jouw taal.
- Selectie op maat, ook woningen die niet online staan
- Bezichtigingen afgestemd op je reisplanning
- Begeleiding van zoektocht tot notaris en sleuteloverdracht
Meer weten over wonen op de Golden Mile?
Lees onze gids over de Golden Mile


